Ta strona wymaga JavaScript do poprawnego działaniaScena Reduta - Śluby panieńskie
Miasto Zamość - w Kontakcie JST

Ogłoszenia

Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu

Scena Reduta - Śluby panieńskie

rok temurok temu

Śluby panieńskie

Teatr Klasyki Polskiej


25 listopada 2023 r., godz. 18:00


Śluby panieńskie, czyli Magnetyzm serca to ponadczasowa komedia Aleksandra Fredry, napisana prawie dwieście lat temu, w 1832 roku. Jej treścią jest miłość – główny temat teatru, źródło wszystkich dramatów, fundament każdej akcji, rdzeń postaci i najważniejszy wymiar metafizyczny. Mimo złożonych ślubów, bohaterki nie są w stanie oprzeć się miłości, którą odkrywają jako najpotężniejszy, życiodajny żywioł. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują szczęśliwych wyborów.

Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze, szczęśliwa i odwzajemniona. Fredro opowiada swoją, ciekawie umotywowaną psychologicznie historię, wykorzystując elementy „strajku miłosnego”, figury obecnej już w starożytności w Lizystracie Arystofanesa, a także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej – w Sejmie panieńskim. Komedia, która dotyka serc, porusza, unosi.


Autor: Aleksander Fredro

Reżyseria: Lidia Sadowa

Scenografia i kostiumy: Anna Czyż

Muzyka: Marcin Pospieszalski


Obsada: 

Ksawery Szlenkier - GUSTAW, Mateusz Grydlik / Przemysław Wyszyński - ALBIN, Angelika Kurowska - KLARA, Marta Dylewska - ANIELA, Joanna Kwiatkowska -Zduń / Joanna Węgrzynowska - PANI DOBRÓJSKA, Leszek Zduń - RADOST, Maciej Wyczański / Arkadiusz Janiczek - JAN



Bilet: 35 zł


do nabycia w sekretariacie ZDK lub online w zakładce „BILETY” 

Kup bilet

 (w sprzedaży stacjonarnej obowiązują zniżki KZ, KDR, KS)


Spektakl Teatru Klasyki Polskiej jest realizowany w ramach Sceny Reduta Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Dofinansowano jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie jest Instytucją Samorządu Województwa Lubelskiego wspólnie prowadzoną z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dyrektor Redbad Klynstra-Komarnicki.


Instytucja Samorządu Województwa Lubelskiego wspólnie prowadzona z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Lokalizacja

Galeria

  • 633b.png